KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14088085
*
nr 1408 8085
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 72, skogsmotiv. Olja på duk, 31x78cm, yttermått inklusive ram: 50x98cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 19:49:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 18:55:58
1
200 kr
19/7 19:40:06
2
200 kr
19/7 19:40:06
1
200 kr (Budbetjänt)
19/7 19:44:53
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsmotiv sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Dan Martin
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1408 8085
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 72, skogsmotiv. Olja på duk, 31x78cm, yttermått inklusive ram: 50x98cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 18:55:58 | 1 | 200 kr |
19/7 19:40:06 | 2 | 200 kr |
19/7 19:40:06 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
19/7 19:44:53 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsmotiv sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55